12 mei | Van der Steen weer vrij, pgb-klachten en onveilig Mali
Journalist Marcel van der Steen is vrijgelaten in Macadonië.
Van der Steen, correspondent van onder meer BNR, werd gistermiddag samen met een Franse collega gearresteerd in Kumanovo, vlakbij de grens met Kosovo. De rechter heeft hen gisteravond vrijgesproken.
pgb-budgetten
Nog elke dag komen er klachten binnen over het uitbetalen van pgb-budgetten. Dat zegt de belangenvereniging voor pgb-houders Per Saldo. Staatssecretaris Van Rijn beloofde dat de problemen voor 15 mei voorbij zouden zijn, maar dat lijkt dus niet te lukken. Wel neemt het aantal meldingen af. Cynthia Vogeler van Per Saldo licht toe.
Mali
Nederlandse militairen in Mali zijn gisteren op een bermbom gereden. Niemand raakte daarbij gewond. Het pantservoertuig waarin ze reden raakte wel beschadigd. Dick Zandee is defensiespecialist van Clingendael.
De Ochtendspits met Tom van 't Hek, van 06:00 tot 09:30 uur.

De Ochtendspits
Bas van Werven stoomt je met het laatste nieuws klaar voor je werkdag.