De Ochtendspits | Polen op scherp, stemcomputers en risicovol beleggen
Polen vreest dat de Russen nu hun kant opkomen.
Rusland erkent de afscheiding van de Krim van Oekraïne. President Vladimir Poetin heeft een decreet getekend waarmee hij de Krim beschouwt als soevereine staat. En die stap leidt tot extra onrust in delen van Oost-Europa. Zo vrezen Polen en de Baltische Staten dat zij de volgende prooi worden van Rusland. Vandaag brengt de Amerikaanse vice-president Joe Biden een bezoek aan Polen. Correspondent daar is Ekke Overbeek.
Stemcomputer
Bijna 40 procent van de Nederlanders wil de stemcomputer terug. Dat blijkt uit een enquête van onderzoeksbureau M-W-M-2 in opdracht van BNR. Slechts 18 procent van de ondervraagden vindt juist dat het rode potlood moet blijven. Matthijs Wolters is van het onderzoeksbureau en is hier bij mij in de studio.
Riskante leningen
Ons appeltje voor de dorst wordt gestoken in risicovolle leningen. Dat onthult het Financieele Dagblad vanochtend. Zorgpensioenfonds PGGM gaat beleggen in bedrijfsleningen van de Rabobank, onthult het Financieele Dagblad vanochtend. Het gaat vooral om het meest risicovolle gedeelte van de kredietportefeuille, zegt economieredacteur René de Monchy.
De Ochtendspits met Tom van 't Hek, van 06:00 tot 09:30 uur.

De Ochtendspits
Bas van Werven stoomt je met het laatste nieuws klaar voor je werkdag.