19 juli | Waarnemers naar Turkije, Republikeinse Conventie en autobezit in Nederland
De EU moet waarnemers naar Turkije sturen.
Zij moeten toezien op een eerlijke behandeling van de duizenden Turken die zijn gearresteerd na de mislukte coup. Daarvoor pleiten mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch en de Raad voor de Rechtspraak op BNR.
Een chaotische eerste dag van de Republikeinse conventie in Amerika. Het ging meteen anders dan anders. Donald Trump verscheen al op het podium om wat te vertellen en dat is zeer ongebruikelijk. Correspont Reinout van Wagtendonk over het rumoerige begin van de conventie.
Autobezitters in Friesland, Groningen en Limburg blijken bijvoorbeeld aanzienlijk langer te doen met hun auto dan de rest van Nederland. In de drie provincies is 80 procent van de auto’s ouder dan zes jaar, terwijl dat percentage elders schommelt tussen de 50 en 70 procent. Dat blijkt uit een analyse van kaartenmaker Esri en BNR. Olaf de Bruijn, algemeen directeur van de RAI Vereniging.

De Ochtendspits
Bas van Werven stoomt je met het laatste nieuws klaar voor je werkdag.