28 januari | Vredesoverleg in Syrië
In Genève gaan de vredesbesprekingen over Syrië eindelijk beginnen. Te gast is diplomatiedeskundige Robert van de Roer.
Vijf jaar en 25-duizend dodelijkse slachtoffers verder. Wie zijn er uitgenodigd? Maar wie ook niet? Hoe levensvatbaar is dit overleg, tussen partijen die zo lijnrecht tegenover elkaar staan?
Thyrax
Het medicijn Thyrax raakt nu echt op bij de apotheken. Het schildkliermedicijn kan voorlopig niet meer geleverd worden door de fabrikant Aspen Pharma. En dat betekent dat patiënten nu allemaal moeten overstappen op een ander medicijn. Te gast is Léon Tike, directeur van apothekersorganisatie KNMP.
Netherlands Centre for One Health
Maandag start het Netherlands Centre for One Health. Meer samenwerking tussen verschillende universiteiten en ziekenhuizen om virussen beter te bestrijden. En met de komst van ZiKA-virus is dat wellicht geen overbodige luxe. Een gesprek met Anton Pijpers, vice-president van het College van Bestuur van de Univeristeit Utrecht.
Dit alles en meer én natuurlijk Kees de Kort bij BNR Diana Matroos, elke werkdag van 9.30 tot 12.00.