15 juli | Aanslag Nice, Afrika, en Van Gogh
Bij de aanslag in Nice zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Een vrachtwagen reed na het vuurwerk op de nationale feestdag Quatorze Julliet twee kilometer over de boulevard op mensen in. In de studio schuiven Buitenlandcommentator Bernard Hammelburg en voormalig Frankrijk correspondent Ariejan Korteweg aan.
Afrika
Voor veel ondernemers die in Afrika willen investeren is financiering vinden de bottleneck. Irene Visser, directeur van de Netherlands African Business Council, schiet te hulp.
Buurtcamping
Met een wc-rol onder je arm de camping over. Niet in Frankrijk of Spanje, maar in een park in je eigen buurt. De Buurtcamping strijkt dit jaar in vijf steden neer, dat moeten er nog veel meer worden. Te gast is initiatiefnemer Roderik Schaepman.
Van Gogh
Het was groot nieuws deze week: het raadsel rondom het oor van Vincent van Gogh is opgelost. Er is een tekening teruggevonden van het oor, gemaakt door zijn dokter, die duidelijk maakt dat Van Gogh zijn gehele oor eraf heeft gesneden. Die tekening is vanaf vandaag te zien in het Van Gogh-museum, in de tentoonstelling De Waanzin Nabij. Te gast is Cornel Bierens, kunstenaar en Van Gogh-kenner.
Politiek Panel
Stopformulieren, Boris Johnson en misstanden op ambassades. Het Politiek Panel bestaat deze week uit Paul Tang (Europarlementariër PvdA), Jan Paternotte (Fractievoorzitter D66 Amsterdam) en Sadet Karabulut (Tweede Kamerlid SP).
De weg naar Rio
Nog 21 dagen tot Rio en tot die tijd blikken we elke vrijdag vooruit op de Olympische Spelen. Nu met fotograaf Pim Ras, die naar Rio reisde om de andere kant van de medaille vast te leggen.